Najmodniejszy ślubny manicure – co zamiast frencha?

manicure

Najmodniejszy ślubny manicure – co zamiast frencha?

W ciągu ostatnich 10 lat przeżywaliśmy istne szaleństwo stylizacji ślubnych paznokci. Zaraz po 2000 roku, królowały długie tipsy z francuskim manicure, mnóstwem cyrkonii i innych zdobień. Obecnie, w dobie eleganckiej skromności modne są krótsze paznokcie w stonowanych tonacjach od nude od pasteli.

Długość

Każda przyszła panna młoda, powinna dobrać rodzaj manicure do sukni i do rodzaju naturalnych paznokci. Jeśli Twoja płytka paznokciowa jest mała lub głęboko wrośnięta, krótki manicure byłby dużym błędem. W takim wypadku warto zdecydować się na metodę przedłużania w profesjonalnym salonie tak, aby paznokcie wyglądały zgrabnie i smukło. Jeśli zaś należysz do szczęśliwych posiadaczek długiej płytki paznokciowej, wystarczy obciąć je zaraz za długością opuszka palca i nadać im odpowiedni kształt.

Kształt

Krótkie paznokcie w tym sezonie powinny mieć zdecydowanie prostą końcówkę tak jak przy ścięciu jej obcążkami. Decydując się na dłuższe paznokci, możemy brać pod uwagę dwie opcje. Absolutnym hitem jest wyraźny kształt migdała, który ładnie wpasowuje się w klasyczną elegancję. Takie paznokcie zdecydowanie nie będą kojarzyć się z tandetnymi tipsami. Drugą opcją jest łagodny półokrągły kształt. Odpowiednia długość ładnie wysmukli dłonie i sprawi, że Twoje ruchy nabiorą gracji.

Kolor i zdobienia

W 2015 zdecydowanie dominowały kolory cieliste. Lekko wydłużone lub krótkie paznokcie w kolorze nude do chwili obecnej są tak często wybierane, jak ponadczasowy french. Można było zauważyć tendencję idącą w kierunku paznokci “ombre”, była jednak ona bardzo krótkotrwała.
Trendy w kolorach ślubnych paznokci zmieniają się również ze względu na porę roku. Lato zdecydowanie należy do wszystkich odcieni pastelowych — kolor mięty i biele najchętniej wybierane są w okolicach lata. Na jesieni i w zimie, częściej decydujemy się na ciemną czerwień czy mocne fiolety.
Panny młode coraz śmielej stawiają na odważne kontrasty np. białej sukni ślubnej z czernią paznokci wzbogaconych o np. złoty brokat czy połyskujące kryształki.

Zdobienia

Brokat i kryształki na dobre wpisały się w modę ślubnego manicure. Ogrom możliwych kombinacji, jakie możemy stworzyć sprawiają, że większość panien młodych decyduje się, chociażby na lekkie zdobienia paznokci za pomocą błyskotek.

Gorące trendy ślubnego manicure na nadchodzący sezon

Paznokcie w kształt migdała
Długość za opuszek palca
Kolory nude ze zdobieniami
Mocne kolory oberżyny i czarny z brokatem

Post Author: admin