Muszę schudnąć do ślubu!

musze-schudnac-do-slubu

Muszę schudnąć do ślubu!

Suknia już kupiona, sala zamówiona i zdaje się, że wszystko zapięte jest na ostatni guzik. Jedyne, co umknęło Twojej uwadze to fakt, że stres związany ze ślubem i weselem zajadasz szybkim makaronem z sosem i tonami cukierków. Na dwa tygodnie przed godziną „W” nie mieścisz się w swoją suknię? Nie panikuj, 14 dni to wystarczająco dużo czasu, aby schudnąć o 1 rozmiar bez głodówek czy wyrzeczeń.

Jeśli potrzebujesz w krótkim czasie zredukować wagę, jedynym sposobem będzie przestawienie się na dietę białkową. Jest to najlepszy sposób na to, aby jeść do syta i chudnąć. Przed uroczystościami nie możesz pozwolić sobie na żadne osłabienie organizmu, tak, więc wszelkie głodówki, czy 3 dniowe diety o wodzie z cytryną kategorycznie odpadają. Musisz czuć się świetnie i tryskać energią. Dzięki spożywaniu protein zachowasz pogodę ducha i schudniesz nawet 3 kg w ciągu tygodnia. Efekty są bardzo wyraźne, ale tylko na początku zmiany żywienia. To właśnie wtedy dochodzi do szybkiej utraty wody i zredukowaniu opuchlizny ciała. Ze względu na całkowite wykluczenie węglowodanów, z czasem dochodzi do niedoborów witaminowych. Dlatego też dieta białkowa powinna być stosowana nie dłużej niż 3 tygodnie.

Co można jeść

Należy jeść tylko „chude” proteiny w postaci mięsa, ryb i nabiału. Wszelkie jogurty czy mleko powinny mieć jak najmniejszą zawartość tłuszczu. Na czas kuracji zrezygnuj z żółtego sera czy lodów. Najlepszym źródłem dobrych białek jest pierś z kurczaka, indyk, czy wołowina. Staraj się unikać smażenia i wszystkie swoje potrawy gotuj, paruj lub piecz.

Dodatkowo zalecane jest spożywanie dużej ilości warzyw liściastych w postaci surowej. Zjedzenie dużej porcji kurczaka i miski surówki na długie godziny wypełni nasz żołądek i dostarczy całej gamy ważnych dla zdrowia minerałów. Gotowane ziemniaki, buraki czy marchewka mają wysoki indeks IG i rozkładają się na glukozę. Dlatego też za wszelką cenę unikaj warzyw strączkowych i bulwiastych.

Podczas diety białkowej, konieczne jest przyjmowanie dużych ilości czystej wody, która wypłukuje z organizmu toksyny i zapewnia odpowiednie nawilżenie wewnątrzkomórkowe.

Czego unikać:

  • Białego pieczywa
  • Przetworów mącznych
  • Słodyczy
  • Owoców
  • Tłustych potraw

Trzymając się tych kilku prostych rad, bez problemu schudniesz i będziesz w stanie zapiąć się w swoją wymarzoną suknię. Pamiętaj, że po zakończeniu diety nie wolno Ci rzucać się na jedzenie. Stopniowo wprowadzaj węglowodany, najpierw złożone w postaci ciemnego pieczywa, a potem prostego np. banany. Twoje samopoczucie pozostanie na wysokim poziomie, a Ty unikniesz efektu jo-jo.

Post Author: admin