Kto pierwszy ten lepszy-dlaczego warto czekać na idealną salę weselną?

idealna-sala

Kto pierwszy ten lepszy-dlaczego warto czekać na idealną salę weselną?

Jedną z pierwszych decyzji, jaką musi podjąć nowo zaręczona para to wybór miejsca swojego wesela. Wszyscy wiedzą, że im dłużej do uroczystości tym wybór jest większy. Warto działać zdecydowanie, bo zamawiając sale na 2 lata przed ślubem, możemy wynegocjować bardzo atrakcyjną cenę. Wiadomo, że koszt „talerzyka” przez ten czas wzrośnie, a płacąc zaliczkę, umawiamy się na ceny aktualnie obowiązujące.

Miejsce

Wybierając idealne miejsce na wesele, pamiętajmy o wygodzie naszych gości. Ważna jest nie tylko sala taneczna, ale lokalizacja obiektu względem kościoła. Jeśli nie wszyscy zaproszeni goście są miejscowi, to lokal koniecznie musi dysponować pokojami noclegowymi. Nie starajmy się wszystkich upchnąć w salonie u rodziny. Przede wszystkim liczy się komfort, wygoda i niezależność naszych gości. Nasza sala nie powinna być oddalona od kościoła więcej niż max. 20 min drogi. W ostatnich latach nastąpił wysyp domów weselnych, hotele również coraz częściej otwierają się na tego typu eventy. Wybranie, więc odpowiedniej sali nie powinno być dużym problemem.

Zastanówcie się, czy chcecie brać sobie na głowę szukanie własnej kucharki i obsługi. Duża część lokali weselnych ma na etacie obsługę i z góry określoną kuchnię. Najlepszymi recenzentami w tej materii będą nasi znajomi i rodzina. Tak naprawdę nie warto polegać na opinii właścicieli lokalu, trudno też im się dziwić. Jakość jedzenia powinna być najwyższa a dania po prostu smaczne.

Wystrój

Modne ostatnio sale taneczne z lustrzanymi ścianami, może i wyglądają pięknie, ale zazwyczaj mają fatalna akustykę. W takim przypadku nawet najlepsza orkiestra czy DJ nie pomoże. Najlepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na lokale, w których wcześniej byliśmy na zabawie tanecznej. Możemy też wpaść na krótkie zwiedzanie lokalu podczas przyjęcia i przekonać się jak w rzeczywistości wygląda wystrój, jakość obsługi czy nagłośnienie.

Badania pokazują, że goście bawią się zdecydowanie lepiej, jeśli sala taneczna znajduje się w tym samym miejscu gdzie ustawione są stoły. Jest to szczególnie istotne, jeśli wśród zaproszonych gości znajduje się wiele osób starszych, które poniekąd czują się włączone w zabawę o ile mogą obserwować to, co dzieje się na parkiecie.

Takie rozwiązanie ma też swoje minusy, największym z nich jest to, że głośna muzyka może uniemożliwiać swobodną konwersację. Kolejną rzeczą, na jaką musimy zwrócić uwagę to rodzaj nawierzchni w lokalu. Jeśli znajdują się tam płytki z wysokim połyskiem, koniecznie szukaj innej sali.

Kluczowe punkty idealnej sali weselnej

Dogodny dojazd od kościoła
Dobra akustyka
Smaczne jedzenie
Wysoki standard obsługi
Ładny wystrój.

Post Author: admin