Kochani Goście kwiatów nam nie przynoście

Kochani Goście kwiatów nam nie przynoście

„Kochani Goście kwiatów nam nie przynoście”

W Polsce istnieje długa tradycja przychodzenia na wszystkie większe uroczystości z bukietem kwiatów. Ślub to jedna z tych okazji gdzie nie wypada pojawić się z pustymi rękoma. Świeżo ścięte i ułożone kwiaty podkreślają wyjątkowość tej niepowtarzalnej uroczystości. Tradycjonalistki z pewnością docenią taki gest, jednak przechodząc przez trud planowania i organizacji wesela większość pań powoli przechodzi na bardziej praktyczny tok myślenia. W zeszłym roku ponad 40% par wystosowało w zaproszeniach prośbę, aby zamiast nietrwałych kwiatów, goście zjawili się z innym, drobnym upominkiem.

Najczęstszym zamiennikiem kwiatów jest wino. Na ponad 120 zaproszonych osób, możemy spodziewać się nawet 50 butelek alkoholu, którym będziemy delektować się przez kolejnych kilka lat. Wino wraz z upływem czasu nabiera szlachetności i wartości. Nawet, jeśli nie jesteśmy zapalonymi koneserami, taki trunek możemy traktować, jako sentymentalną inwestycję. Otwarcie takiej butelki podczas kolejnych godów będzie przypominało wam o tym wyjątkowym dniu, który na zawsze was połączył.

Drugim najchętniej wybieranym upominkiem jest dobra książka. Jeszcze kilka lat temu, spokojnie można było skompletować całą biblioteczkę kucharską. Teraz, coraz chętniej goście kupują topowe powieści czy przewodniki turystyczne. Prosząc o książki, możemy spodziewać się, że tylko część z nich wpasuje się w nasz literacki gust, resztę będziemy traktować jedynie, jako piękną ozdobę naszej salonowej gablotki.

Jeśli chcecie podzielić się swoim szczęściem z innymi, zamiast kwiatów poproście o zabawki dla dzieci. Pary, które już taką akcję przeprowadziły, zgodnie twierdziły, że obdarowywanie potrzebujących dzieci dało im więcej szczęścia, niż się wcześniej spodziewali. Nie zdajecie sobie sprawy, ile radości można komuś podarować za cenę małego bukietu ślubnego.

Jeśli kochacie zwierzęta i jesteście wrażliwi na ich ciężki los, poproście o karmę dla kotów czy psów, która będziecie mogli potem oddać do lokalnego schroniska. Taka pomoc jest zawsze mile widziana.

Pomysłów na alternatywę dla kwiatów jest naprawdę dużo. Tak naprawdę wszystko zależy od waszej pomysłowości czy też potrzeb. Kwiaty, mimo że piękne, nie są prezentem praktycznym. Już po kilku dniach zwiędną i trzeba będzie się z nimi pożegnać. Zamiast bezpowrotnie tracić pieniądze naszych gości, możemy sprawić, że ta drobna kwota zostanie przeznaczona na coś bardziej użytecznego.

Zamiast kwiatów poproś o:

  • butelkę wina
  • książkę
  • kupony totolotka
  • zabawki dla dzieci
  • przybory szkolne dla dzieci
  • karmę dla zwierząt
  • czekoladki

Post Author: admin