Jak zaplanować ślub?

Jak zaplanować ślub?

Jak zaplanować ślub

Planujesz ślub? Nie wiesz jak się do tego zabrać? W zasadzie nic dziwnego. Trudno jest znać się na czymś, z czym mamy do czynienia być może po raz pierwszy. Należy na początku wyjaśnić, że zaplanować ślub jest bardzo trudno. Trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. Przede wszystkim należy zastanowić się jaki ślub chcemy. Można wyróżnić kościelny, cywilny, konkordatowy i wyznaniowy. To rozróżnienie jest bardzo ważne. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na formalności jakie trzeba będzie załatwić.

Zacznij planowanie jak najwcześniej

W zasadzie ślub należy zacząć planować jak najwcześniej. Pierwsze przygotowania powinny odbyć się jakieś dwa lata lub rok przed ślubem. Najważniejsze jest określenie budżetu jakim dysponujemy. Ponadto należy zarezerwować salę. Warto jest pozostawić sobie kilka dni na jej wybór. Dobrym sposobem jest obejrzenie kilku miejsc. Przed decyzją należy przeanalizować cenę oraz dodatkowe koszty jakie trzeba będzie ponieść. Poza tym ważna jest lokalizacja, rozmieszczenie pomieszczeń, możliwość wynajęcia pokoi dla gości. Po podjęciu decyzji o wyborze sali należy zarezerwować ją. Zazwyczaj wymagane jest podpisanie umowy wstępnej, która stanowi zabezpieczenie dla właściciela lokalu i Nowożeńców. Ponadto trzeba będzie wpłacić zaliczkę. Zazwyczaj jest to 10% całej sumy. Po wyborze sali można udać się do kościoła. Należy zarezerwować odpowiedni termin i dopytać o formalności. W zasadzie tutaj kończy się pierwszy etap przygotowań.

Zadbaj o szczegóły

Ślub to bardzo ważne wydarzenie. Przygotowania nie kończą się na rezerwacji sali czy terminu w kościele. Należy również odpowiednio wcześniej wybrać fotografa oraz kamerzystę. Przede wszystkim trzeba zapoznać się z ich portfolio. Tylko w ten sposób można stwierdzić, czy jesteśmy zainteresowani współpracą. Należy pamiętać o tym, że ślub to wyjątkowy dzień. Dzięki zdjęciom i nagraniom można go w odpowiedni sposób uwiecznić. Później takie pamiątki będą przywoływać wiele ciepłych wspomnień. Ponadto należy pamiętać również o zespole muzycznym lub DJ’u. Przede wszystkim chodzi o to, że oprawa dźwiękowa ślubu jest bardzo ważna. Tutaj warto zwrócić uwagę na fakt, że bardzo oryginalnym rozwiązaniem jest zagranie w kościele Ave Maria zamiast Marszu Mendelsona. To świetna alternatywa. Ostateczna decyzja należy jednak do narzeczonych.

Dekoracje

Ślub powinien mieć odpowiednią oprawę dekoracyjną. Do wyboru są żywe kwiaty i ozdoby sztuczne. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że obie formy mogą być piękne. Należy zadbać o to, aby w kościele przystrojony był ołtarz, ambona, krzesła dla Pary Młodej, klęczniki oraz ławki dla gości. Warto jest zachować jasną tonację ozdób lub zadbać, aby zawierały jasne dodatki. W końcu kolorem, z którym kojarzy się ślub jest biel. Sala weselna powinna być również odpowiednio udekorowana. Przede wszystkim stroiki powinny znaleźć się na stołach. Warto jest zadbać o szczegóły takie jak ozdobienie butelek z alkoholem, czy zamieszczenie drobnych akcentów na ścianach. Z ozdobami należy uważać na sali tanecznej. Powinny być ustawione przy samej ścianie tak, aby nikt nie wpadł w nie podczas tańczenia.

Wybór sukni ślubnej i garnitur

Ślub to najpiękniejszy dzień w życiu każdego człowieka. Panna Młoda zakłada suknię ślubną. Dostępne są fasony w stylu księżniczki, greckim, dopasowane do figury. Przed wyborem należy zastanowić się, który model najbardziej nam odpowiada. Tutaj należy zaznaczyć, że suknia powinna uwydatniać piękno Panny Młodej. Osoby szczupłe mają dość szeroki wybór. Natomiast kobiety, które są grubsze powinny zrezygnować z sukni dopasowanych do figury i wybrać taki fason, który w pewien sposób zakryje niedoskonałości. Pan Młody może wybierać pomiędzy garniturem i frakiem. Również istnieje wiele fasonów. Niektóre są bardziej dopasowane do figury, inne luźniejsze. Ponadto występują w różnych kolorach. Zazwyczaj panowie decydują się na odcienie bieli i ecru lub czerni i granatu. Należy pamiętać o tym, że Państwo Młodzi powinni wyglądać wyjątkowo i wyróżniać się na tle pozostałych gości.

Post Author: admin