Dekoracje ślubne, czyli diabeł tkwi w szczegółach

dekoracje-slubne

Dekoracje ślubne, czyli diabeł tkwi w szczegółach

Przy wybieraniu dekoracji ślubnych należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Ostateczna decyzja wcale nie należy do najłatwiejszych. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że wszystkie elementy powinny do siebie pasować. Szczegółowe informacje dotyczące dekoracji ślubnych zostaną podane w poniższym artykule.

Odpowiednie dekoracje

Należy pamiętać o ozdobieniu:

  • sali weselnej: tutaj przede wszystkim należy pamiętać o ozdobieniu wszystkich stołów. Wystarczy przygotować niewielkie stroiki lub bukiety umieszczone w wazonach. Dodatkowo warto jest zadbać o inne elementy dekoracyjne, jak na przykład pokrowce na fotele czy odpowiednie obrusy,
  • kościoła: ozdoby z kwiatów powinny znajdować się przed ołtarzem i amboną. Dodatkowo warto jest zadbać o to, aby elementy ozdobne znajdowały się przy ławkach. Mogą to być bardzo niewielkie stroiki, przypięte do górnego fragmentu ławki. Można również rozłożyć wzdłuż kościoła świeczki. Z pewnością rozświetlą wnętrze świątyni,
  • samochodu: auto, którym Para Młoda będzie jechała do ślubu powinno być odpowiednio ozdobione. Mogą to być żywe kwiaty lub sztuczne ozdoby.

Żywe kwiaty z pewnością ozdobą są same w sobie. Nie da się jednak zaprzeczyć, że sztuczne ozdoby również mają swój urok. Ważne jest, aby wszystkie elementy do siebie pasowały.

Motyw przewodni ślubu

Motywy przewodnie w ostatnim czasie bardzo zyskały na popularności. Nie da się zaprzeczyć, że jest to wyjątkowe rozwiązanie. Czym jest motyw przewodni? To nic innego jak wybranie charakterystycznego elementu, który będzie niejako stanowił główny symbol przyjęcia. Może to być wybrany kolor, kwiat, przedmiot czy kraj. Ważne jest, aby wszystkie pozostałe elementy dekoracyjne były podporządkowane właśnie przewodniemu stylowi wesela. Oryginalnym rozwiązaniem z pewnością jest dopasowanie menu do motywu.

Najważniejsze są szczegóły

Szczegóły, czyli drobne i z pozoru mało istotne rzeczy na koniec okazują się bardo ważne. W związku z tym należy pamiętać o tym, że z ozdobami nie wolno przesadzać. Szczególnie chodzi tu o salę taneczną. Tam raczej należy unikać dużych elementów, które mogą być po prostu niebezpieczne. W końcu mógłby ktoś w nie wpaść podczas tańczenia. Istotnym szczegółem jest również umieszczenie drobnych ozdób na butelkach z alkoholem czy w owocach. Warto jest również poruszyć kwestię winietek. Jest dość sporny temat, a same winietki mają wielu zwolenników i przeciwników. Na początku należy powiedzieć, że są bardzo różnorodne. Początkowo były to karteczki, na których napisane było imię i nazwisko zaproszonego gościa. Dzisiaj winietki mogą przybierać różne formy, np. łódeczek, szyszek, nici, słodyczy.

Wiejski stół czy candy bar

Wiejski stół to w ostatnim czasie nieodzowny element większości przyjęć weselnych. Zazwyczaj znajduje się na nim kiełbasa, pieczone mięsa oraz domowe wędliny. Nieodłącznym elementem wiejskiego stołu z pewnością jest domowe wino czy bimber. Słodki stół, czyli candy bar to rozwiązanie jeszcze mało popularne. Znajdują się na nim różnego rodzaju słodycze – żelki, cukierki, pianki czy ciasteczka. Dodatkowo można pokusić się o umieszczenie na nim fontanny z czekoladą. Candy bar to z pewnością istny raj dla amatorów słodyczy.

Koszt zakupu dekoracji

Należy zwrócić uwagę na fakt, że zakup dekoracji wcale nie należy do najtańszych. Łączny koszt może wynieść nawet kilka tysięcy złoty. Wszystko zależy głównie od rodzaju wybranych dekoracji. Najdroższe będą żywe kwiaty. Jednak nie tylko. Czasami sztuczne ozdoby mogą również być bardzo drogie.

Post Author: admin