Czy zaprosić znajomych z pracy?

Czy zaprosić znajomych z pracy

Czy zaprosić znajomych z pracy?

Organizując wesele, zawsze stajemy przed niemałym dylematem dotyczącym listy naszych gości. Kogo zaprosić, a z kogo zrezygnować? Jak uniknąć wpadki we własnym miejscu pracy? Każda ze stron ma swoje pomysły i dyskusja na ten temat może ciągnąć się tygodniami.

Kto płaci za wesele?

Jeśli część kosztów waszego wesela lub jego całość pokrywają rodzice, to należy brać ich opinię pod uwagę. Wiadomo, że będą oni chcieli widzieć swoich bliższych i dalszych krewnych, z którymi Ty niekoniecznie utrzymujesz kontakty. Należy wówczas wypracować pewien kompromis i zaprosić również część najbliższych przyjaciół z naszego miejsca pracy. Młodzi ludzie będą stanowić dobrą równowagę do starszego towarzystwa seniorów z rodziny. Jeśli przewagę gości stanowią osoby starsze, zabawa weselna może zacząć przypominać zjazd kuracjuszy. Młodzi goście nadają świeżości całemu przyjęciu i są niezawodni przy zabawach o północy.

Jeśli nie jesteśmy na wojennej ścieżce z naszym przełożonym, w dobrym tonie jest zaprosić ją/ jego na oficjalną część, czyli ślub. To samo dotyczy współpracowników, z którymi utrzymujemy jedynie formalne stosunki. Na wesele zapraszamy tych, przy których nie będziemy czuć się skrępowani.
Wyprawiając wesele na 100 osób lub mniej, może być trudno wygospodarować nawet kilka miejsc dla znajomych z pracy. Każdy woli zaprosić bliską rodzinę niż działu z naszego biura. Zawsze możemy zaprosić ich na ślub, niekoniecznie na przyjęcie weselne.

Narzeczeni zastanawiają się, czy wypada zapraszać jednych znajomych a drugich nie. Nie powinno być z tym najmniejszego problemu, o ile zaproszenia rozdamy dyskretnie bez „świadków”, co pomoże wszystkim uniknąć nieprzyjemnego skrępowania. Każdy dorosły zrozumie, że wesele to przyjęcie wyjątkowe i że chcecie je przeżyć z tymi, z którymi żyjecie najbliżej. Jeśli w miejscu pracy są osoby, których chcielibyście nie widzieć na waszym ślubie, starajcie się unikać publicznych rozmów o przygotowaniach do uroczystości tak, aby nie nikt nie poczuł się urażony czy wykluczony.

To, ile osób zaprosicie na wesele i czy będą wśród nich osoby z waszej pracy, zależy w dużej mierze od waszych możliwości finansowych i od tego, jak bardzo jesteście z nimi zżyci. Jeśli w pracy tworzycie zgrany team, ale niestety nie stać was na zaproszenie wszystkich wraz z osobami towarzyszącymi, zrezygnujcie z tego pomysłu. Można zaprosić wszystkich na część oficjalną, która w końcu jest punktem najważniejszym.

Post Author: admin